15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ” 11-16 TEMMUZ DEMOKRASİ ZAFERİ ŞEHİTLERİNİ ANMA HAFTASI PROGRAMI
 
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü ilan edilen günün yıl dönümü nedeniyle 11-16 Temmuz 2017 tarihleri arasında anma etkinlikleri gerçekleştirilecektir. Demokrasi Zaferi Şehitlerini anma Haftası başlangıç ve bitiş tarihleri arasında; meydanlar, özel kuruluşlar, müesseler ve askeri birlik, kamu kurum ve kuruşları ile meskenler Türk Bayrağı ve Atatürk posterleriyle donatılacaktır. Programlara en üst düzeyde ve üst sayıda katılım sağlanacaktır. 
 
11 TEMMUZ 2017 SALI
 
Saat 11.00’de Hamamözü Kaymakamlığı (Yazı İşleri Müdürlüğü)koordinesinde Şehitlik Ziyareti ile Şehit kabirlerine gül ve karanfiller konularak, İlçe Müftülüğünce Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dua yapılacaktır.
Saat 12.00’deİlçemiz Müftülüğü koordinesinde ArkutbeyCamii’nde mevlidi şerif okunacak ve akabinde camii çıkışında Hamamözü Kaymakamlığınca yemek ikram edilecektir. 
 
13 TEMMUZ 2017 PERŞEMBE
 
İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü koordinesinde saat 11.00’de Hamit Kaplan Ortaokulunda 07-18 Yaş Gruplarında (Çocuk ve Gençlerimize yönelik) santraç turnuvası yapılacaktır.
İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü koordinesinde saat 17.00’da Yaz Kur’an 
Kurslarında eğitim gören 07-18 Yaş Gruplarına yönelik Halı Sahada Futbol Turnuvası yapılacaktır.
 
 
14 TEMMUZ 2017 CUMA
 
Saat 11.00’da Spor etkinliklerinde dereceye giren sporculara ödüller verilecektir. 
Saat 12.30’da ArkutbeyCamiinde Hamamözü Müftülüğünce okunan hatmi şerifler için hatim duaları yapılacaktır. 
 
15 TEMMUZ 2017 CUMARTESİ 
 
Saat 20.00’de Gençlik Hizmetleri Spor Müdürlüğü koordinesinde ilçe halkımızın, kamu kurum ve kuruluşları görevlilerinin, esnaf, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ile Sporcularla birlikte İlçe Cumhuriyet Meydanından hareket edilerek Çorum Caddesi takip edilerek İlçe Emniyet Amirliğine kadar “Demokrasi Yürüyüşü” yapılacaktır.
Yürüyüşten sonra Hamamözü Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen 15 Temmuz konulu sinevizyon gösterimi yapılacaktır. 
Yatsı namazı birlikte icra edilecek olup namaz sonrası İlçe Müftülüğünce Kur’an-ı Kerim tilaveti, ilahiler ve dua yapılacaktır. 
Hamamözü Belediye Başkanlığınca Yemek İkram edilecektir. 
00:13 de şehirlerimizde ki bütün camilerde Hamamözü Müftülüğünce sela okutulacak ve dualar yapılacaktır.
Sayın Cumhurbaşkanımızın yapacağı konuşmalar Belediye Başkanlığınca sinevizyondan canlı olarak yansıtılacaktır.
15 Temmuz başlamak üzere “Demokrasi Nöbetleri “ tutulacak ve bu nöbetler Cumhurbaşkanımızın belirleyeceği tarihe kadar devam edecektir.
 
Yukarıdaki etkinliklerde güvenlik açısından İlçe Emniyet Amirliğince, sağlık açısından İlçe Toplum Sağlığı Merkezi ve oluşabilecek elektrik kesintilerince karşı YEPAŞ İl Müdürlüğünce gerekli tedbirler alınacaktır. Programlarda sunucu görevlendirilmesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce yapılacaktır.
İş bu program Kamu Kurum ve kuruluşlarında görevli yönetici ve personele emir Halkımıza davet niteliğindedir.