ŞEHİTLERİMİZ KAHRAMANLIĞIN EN YÜCE MERTEBESİNE ERMİŞ VATAN EVLATLARIDIR
 “Şehitlerimiz Kahramanlığın En Yüce Mertebesine Ermiş Vatan Evlatlarıdır”
 
Aziz şehitlerimiz, tarih boyunca hür yaşamış Türk Milletinin şanlı bayrağımızın gölgesinde birlik ve bütünlüğüne yönelen iç ve dış tehditlerin önlenmesi için üstlendikleri kutsal görevleri yerine getirmeye çalışırken şahadet mertebesine ulaştılar. 

 Bağımsızlığımızın, vatan sevgimizin, birlik ve bütünlüğümüzün ölümsüz abideleri olan şehitlerimiz, aziz milletimizin gönlünde yaşamaya devam edeceklerdir.
 
Ne mutlu bizlere ki yeryüzünde var olduğu tarihten beri vatan, namus ve hürriyet uğrunda en değerli varlığımız olan canımızdan vazgeçmeyi ülkü edinmiş, bu kutsal değerleri son nefesine kadar iman dolu göğsünde taşıyan bir milletin mensubuyuz.
 
Bizim için vatan, bayrak ve millet aşkı her türlü sevginin üzerindedir. Asırlardan beri mazluma yürek açan milletimiz; dostlarına güven vermeye düşmanlarına da korku salmaya devam edecektir.
 
Tarihte var olma savaşının en çetin mücadelesini sergileyen milletimiz, bazen yedi düvele meydan okumuş, bazen de iç ve dış mihrakların hain planlarıyla karşı karşıya kalmıştır.
 
Bu vatan kolay kurulmadığı gibi, hiç bir zaman da hiç bir hain emele teslim olmayacak, bu aziz millete hiç kimse boyunduruk vuramayacaktır. 
 
Aziz Şehitlerimiz,
 
Sizler, her türlü takdirin üzerinde olan vatanseverliğiniz ve canlarınızdan vazgeçerek bu yurdu bizlere vatan bırakan cesaretinizle emsalsiz bir fedakarlıkta bulundunuz. Bu inanç ve kahramanlığınız en büyük şiarımızdır.
 
 Bize en büyük emanetiniz olan bu değerleri savunmak için hepimiz gözümüzü kırpmadan şehit olmaya hazırız. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın.
 
Bu aziz vatanın müdafaasında omuz omuza çarpıştığınız “Gazi” olma onuruna eren silah arkadaşlarınız ve geride bıraktığınız aileleriniz gözümüzün nuru, başımızın tacıdır.  
 
Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile vatan savunmasının kahraman şehit ve gazilerini, 15 Temmuz Demokrasi Şehitlerimizi ve Afrin’e düzenlenen Zeytin Dalı Harekâtı’nda kahraman şehitlerimizi Çanakkale Deniz Zaferinin 103. Yıldönümü ve 18 Mart Şehitlerimizi Anma Günü vesilesiyle bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. 
 
 
                                                                                                                                                    Ahmet Salih POÇANOĞLU
                                                                                                                                                              Kaymakam V.