15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI
 
 
Kaymakam V. Turgay İLHAN 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Kaymakam İLHAN mesajında şunları kaydetti:
 
Binlerce yıllık tarihinde sayısız savaşları, sıkıntılı ve zor dönemleri geride bırakan bu aziz ve şanlı milletimiz, son olarak da 15 Temmuz 2016 günü FETÖ/PDY ihanet şebekesi tarafından devletimize ve milletimize pervasızca hain saldırısına şahit olmuştur. 
Bu ihanet şebekesinin milli birlik ve kardeşliğimize kasteden saldırısı Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, başta aziz milletimiz olmak üzere, devlet büyüklerimiz ile vatanına, bayrağına sadık Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Mensuplarımızca püskürtülmüştür. Milletimizin dönüm noktalarından biri olarak tarihe geçen 15 Temmuz direnişinde ne yazık ki sivil, asker ve polis 249 vatandaşımız şehit olmuş, 2196 vatandaşımız ise yaralanmıştır.
15 Temmuz 2016 gecesi Cumhuriyetimize, İstiklalimize, demokrasimize yönelik hain terör örgütü FETÖ/PDY mensuplarınca gerçekleştirilen darbe ve ihanet teşebbüsüne esnasında ve sonrasında ülkemizde yaşanan süreci değerlendirdiğimizde, Tarihimizde hiçbir zaman karşılaşmadığımız şekilde Cumhuriyetimize, İstiklalimize, İstikbalimize ve Milletimizin iradesine yönelik hain terör örgütü mensuplarınca gerçekleştirilen darbe ve ihanet teşebbüsüne karşı, bütün mazlum milletlere örnek olacak şekilde dil, din, ırk,  mezhep ve parti ayrımı gözetmeden tek vücut ve tek yürek karşı  çıktık. bütün dünyaya;  darbeye, halk darbesinin nasıl yapıldığını gösterdik.
Bizler bu ruhu kaybetmediğimiz sürece ve bizden sonraki neslimize de en güzel şekilde aktarabildiğimiz takdirde; hiçbir hain, emeline ulaşamayacak ve bu cennet vatanda hür ve bağımsız Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. Ülkenin içinde ve dışında açık ve sinsi namert düşmanlarımıza buradan bir daha sesleniyorum, Başaramayacaksınız!  Bu aziz milletimizi bölemeyeceksiniz! Bu aziz millete boyunduruk takamayacaksınız!Bizim aslımız, nesebimiz, istikbalimiz, istiklalimiz hür! Böyle doğduk böyle öleceğiz!Allah’a inancımız tam, Resulullah (SAV)’ın yoluna intisap ettik. Farklılıklarımız bizim zenginliğimizdir. Hangi mezhepten, hangi dinden, hangi ırktan olursak olalım. Hiç boşa ümitlenmeyin. Unutmayın ki; Bizler Çok daha güzel günler göreceğiz. Allah’ın izniyle bizim bayrağımız kıyamete kadar, güneş batıdan doğuncaya kadar huzurla nazlı nazlı dalgalanmaya devam edecektir.
Bu vesileyle vatan ve millet uğrunda gözünü kırpmadan canını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, şehit ailelerimize sabır ve metanet diliyor, gazilerimize de acil şifalar dilerken 15 Temmuz gecesi yani  Cumhuriyetimize, İstiklalimize, demokrasimize yönelik hain terör örgütü FETÖ/PDY mensuplarınca gerçekleştirilen darbe ve ihanet teşebbüsüne karşı, bütün mazlum milletlere örnek olacak şekilde dil, din, ırk, mezhep ayrımı gözetmeden tek vücut ve tek yürek olan halkımıza sonsuz teşekkürlerimi arz ediyorum.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.